Klíč soudného dne

James Rollins
BB art   |   2010

Na Princetonské univerzitě umírá v laboratoři, kde se pracuje s nebezpečným biologickým materiálem, úspěšný genetik. V římské bazilice sv. Petra je nalezen mrtvý vatikánský archeolog. V Africe je u tábora Červeného kříže zavražděn syn amerického senátora. Tři vraždy na třech kontinentech spojuje děsivý detail: všechny oběti jsou označeny druidským pohanským symbolem, který jim někdo vypálil do kůže. Bizarní úmrtí přinutí velitele Graye Pierce a Sigma Force závodit s časem: musejí vyluštit záhadu, jejíž kořeny sahají do dávné minulosti k šokujícímu zločinu proti lidskosti zakódovanému v tajemném středověkém rukopisu. První vodítko se objeví v mumifikovaném těle pohřbeném na anglickém rašeliništi – a jedná se o hrůzné tajemství, které ohrožuje celý svět.

  Ohodnoťte

Přízrak

Jo Nesbo
Kniha Zlín   |   2014

Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na drogové scéně. Harrymu je umožněno setkat se s domnělým vrahem, osmnáctiletým chlapcem, jehož Harry dlouho neviděl, avšak který mu kdysi byl velice blízký. Jejich setkání není jediným překvapením, jež Harryho při vyšetřování čeká. Vražda, zpočátku typická pro drogové prostředí, se rozroste do rozměrů, o jakých se Harrymu ani nesnilo. Sám se okamžitě ocitá ve velkém nebezpečí, protože se kvůli svým aktivitám stává velmi nepohodlnou osobou. Většina stop přitom ukazuje jediným směrem. Směrem vzhůru. A také vyšetřování vede k jedinému, nadmíru překvapivému vyústění. Zdánlivě jasný případ vraždy na drogové scéně se komplikuje a Harry Holle se při jejím vyšetřování ocitá ve velkém nebezpečí. Na konci čeká opravdu překvapivé odhalení.

  Ohodnoťte

Agatha Christie Vraždy s monogramom

Sophie Hannah
Slovenský spisovateľ, a.s.   |   2014

Legendárna postava Agathy Christie - geniálny belgický detektív Hercule Poirot - ožíva v novom románe britskej spisovateľky Sophie Hannahovej. Keď Poirot spokojne čaká v reštaurácii na hovädzí rezeň, ani len netuší, akú smršť udalostí rozpúta blesková návšteva neznámej mladej ženy. A keď mu po návrate do penziónu jeho spolubývajúci, vyšetrovateľ Scotland Yardu Edward Catchpool, oznámi, že v prepychovom londýnskom hoteli Bloxham došlo k bizarnej trojnásobnej vražde, slávny detektív je opäť nútený zapojiť svoje malé sivé bunky do vyšetrovania mimoriadne zamotaného prípadu...

  Ohodnoťte

Andaluský přítel

Alexander Söderberg
Host - vydavatelství, s. r. o.   |   2013

První díl trilogie s ústřední postavou Sophie Brinkmannové. Život Sophie Brinkmannové je tak trochu monotónní. Pracuje jako zdravotní sestra a po manželově smrti zůstala sama se synem. Jednoho dne se jí však do cesty připlete okouzlující Hector Guzman… Sophii oslní jeho usměvavý šarm, ale brzy zjistí, že pod příjemným zevnějškem se skrývá cosi děsivého. Bude muset sebrat veškerou sílu a odvahu, aby našla cestu ven z tohoto zrádného bludiště podivné morálky, smrtící obsese a zbabělých podrazů… Andaluský přítel je monumentální thriller světového formátu, který čtenáře zavede do prostředí organizovaného zločinu. Příběh nabitý akcí, jemuž nechybí propracovanost a široký záběr. Není pochyb o tom, že Alexander Söderberg představuje vycházející hvězdu mezi autory thrillerů. Vydání knihy se připravuje v celkem třiatřiceti jazycích a v budoucnu se můžeme těšit i na její filmové zpracování, protože práva již koupila hollywoodská studia.

  Ohodnoťte

Digitální demence

Manfred Spitzer
Host   |   2014

Digitální média — počítače, smartphony, herní konzoly a v neposlední řadě i televize — nám mění život. V USA dnes mladiství věnují digitálním médiím více času — alespoň sedm a půl hodiny denně — než spánku. To vyplývá z reprezentativní studie, provedené na vzorku více než dvou tisíců dětí a mladistvých ve věku od osmi do osmnácti let. Základy naší civilizace jsou ohroženy. Vyklikáváme si mozek z hlavy. Digitální média nás zbavují nutnosti vykonávat duševní práci. To, co jsme dřív prováděli jednoduše pomocí rozumu, nyní obstarávají počítače, smartphony, organizéry a navigace. To s sebou nese nezměrné nebezpečí, říká neurovědec Manfred Spitzer. Výsledky výzkumů, které zmiňuje, jsou alarmující. Na digitálních médiích vzniká závislost. V dlouhodobém horizontu poškozují tělo a především mysl. Jakmile přestaneme vyvíjet duševní úsilí, ochabuje nám paměť. Nervové spoje odumírají, ty nové nepřežijí, protože jich není třeba. U dětí a mladistvých dramaticky klesá vinou digitálních médií schopnost učení a výsledkem jsou poruchy pozornosti a čtení, úzkost a otupělost, poruchy spánku a deprese, nadváha, sklony k násilí a úpadek společnosti. Spitzer ukazuje obavy, jež tento vývoj vzbuzuje, a vybízí k omezení konzumního způsobu života, především u dětí, abychom zabránili digitální demenci. V Německu i anglosaském světě vzbudila kniha značný ohlas mimo jiné i ze strany rodičů a pedagogů, nicméně reakce odborné veřejnosti byly dosti kontroverzní.

  Ohodnoťte

Andělíčkářka

Camilla Läckberg
MOTTO   |   2014

O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö rodina Elvanderových, rodiče se třemi dětmi. V domě zůstala jen roční dcera Ebba. O mnoho let později se Ebba do domu vrací, aby se zde s manželem usadili. Společně se pustí do rekonstrukce domu, během které po nich někdo střílí a dokonce se je pokusí podpálit. Pod starou podlahou v jídelně najdou zaschlou krev. Erika s Patrickem rozplétají při vyšetřování žhářského útoku i linii druhého tajemného případu, ve kterém se zlo přenáší po generace z rodičů na děti.

  Ohodnoťte

Jarní mrtví

Mons Kallentoft
Host - vydavatelství, s. r. o.   |   2013

Čtvrtý případ inspektorky Malin Forsové. Květnové slunečné ráno. Obyvatelé Linköpingu si vychutnávají první jarní paprsky na terasách restaurací. Vlaštovky krouží na obloze a barevné tulipány dokreslují poklidnou atmosféru. Matka s dvěma holčičkami jde k bankomatu. Vtom vše pohltí prázdnota, tlaková vlna smete idylu a nechá za sebou jen změť, křik a bolest. Bomba rozmetala nejen banku, ale všechny jistoty. Výsledkem jsou dvě mrtvé holčičky a těžce zraněná matka. Kdo je viník? Teroristé? Nebo jde o vyřizování účtů mezi gangy? Byla terčem rodina dívek? Jarní epizoda Kallentoftovy řady nás znovu svádí dohromady s inspektorkou Malin Forsovou, svobodnou matkou, která si zrovna nelibuje v krajkách a která má co dělat, aby se svou utajovanou intuicí a schopností slyšet mrtvé (tentokrát holčičky zabité při atentátu) obstála ve světě dedukce a hmatatelných důkazů. Pro Forsovou je případ osobnější než jindy. V době výbuchu stojí před rakví své matky v kapli Vzkříšení a snaží se něco cítit. Bojuje s tím, aby znovu nehledala útěchu v alkoholu. Její dcera chce odejít na elitní školu daleko od ní, a když se vrací z Tenerife Malinin otec, vyplouvá na povrch tajemství, které před ní rodiče dlouhá léta skrývali.

  Ohodnoťte

Kameník

Camilla Läckberg
MOTTO   |   2015

Detektivní román od královny severské detektivky... Při lovu humrů objeví místní rybáři v moři u městečka Fjällbacka tělo malé Sáry, dcery Eričiny přítelkyně Charlotty, která se sem přestěhovala teprve před několika měsíci. Zpočátku se všichni domnívají, že jde o tragickou nehodu. Pitva však prokáže něco jiného...

  Ohodnoťte

Kamenná opice - Čtvrtý případ Lincolna Rhyma

Jeffery Deaver
Nakladatelství DOMINO s.r.o.   |   2011

K přístavu Orient Point na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Lincolnu Rhymovi a jeho týmu včetně Amélie Sachsové se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec Ju Lin zvaný Duch. Ju Lin pracuje jako „še-tchou“, což je čínský výraz pro „hadí hlavu“ – profesionálního pašeráka lidí. Kromě toho je Duch také vrah, kterého hledají úřady v USA i v zahraničí, a právě to je důvod, proč se dal Rhymův vyšetřovací tým znovu dohromady. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na voru. Na pevninu se však dostávají také další dva vory, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Lincoln s Amélií vyrážejí na zběsilý závod o jeho dopadení, přičemž musejí vyhledat a ochránit rodiny, jež přežily, a vykořenit Duchovy komplice. Lincolnovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu…, anebo ke smrti. Díky dějovým zvratům a zběsilému tempu, na které má již Jeffery Deaver bezmála monopol, a také díky opětovnému návratu jeho nejoblíbenějšího hrdiny Lincolna Rhyma, je kniha Kamenná opice opravdovou lahůdkou pro milovníky tohoto žánru.

  Ohodnoťte

Kazatel

Camilla Läckberg
MOTTO   |   2014

Poblíž švédského městečka Fjälbacka je objevena mrtvola ženy. Pod tělem oběti jsou však nalezeny kostry dvou dalších žen, které zmizely před dvaceti lety. Pitva potvrdí, že všechny tři zemřely stejným způsobem. Jde o jednoho vraha, který se z neznámých důvodů na dvacet let odmlčel, nebo někdo původního pachatele napodobuje? Situace se ještě zhorší, když z blízkého kempu beze stopy zmizí sedmnáctiletá dívka. Pátrání po ní je bezúspěšné a policie se obává, že ji potkal stejný osud.

  Ohodnoťte

Nevracej se

Lee Child
BB art   |   2014

Reacher se konečně dostane ze zasněžené Jižní Dakoty do svého cíle v severovýchodní Virginii, do místa kousek od Washingtonu: do hlavního stanu své staré jednotky, sto desáté jednotky vojenské policie. Stará kamenná budova pro něj znamená jediný domov, jaký kdy poznal. Chce se tam osobně sejít s novým velícím důstojníkem, majorem Susan Turnerovou, do té doby jen vřelým vzrušujícím hlasem z telefonu. Za psacím stolem velícího důstojníka však nesedí Susan Turnerová. A Reacher se dozvídá dvě šokující zprávy – jednu velice osobní a jednu, která by ho mohla dostat do vězení. Když vám hrozí nebezpečí, můžete se dát na útěk, nebo bojovat. Reacher se rozhodne pro boj. Vypraví se hledat Susan Turnerovou, aby očistil její jméno, pronásledován armádou, FBI, washingtonskou policií a čtyřmi brutálními hrdlořezy. Bude litovat, že se vrátil zpátky? Nebo toho bude litovat někdo jiný? Z celé řady s Jackem Reacherem nesou čtyři knihy jednu spojující dějovou linii. Jsou to 61 hodin, Za cenu života, Muž na odstřel a Nevracej se. Jako všechny ostatní knihy je však můžete číst v libovolném pořadí a nemusíte se obávat, že vám uniknou souvislosti.

  Ohodnoťte

Než přijde mráz (Případy komisaře Wallandera)

Henning Mankell
Host - vydavatelství, s. r. o.   |   2013 5/550.png

Jednoho srpnového večera roku 2001 zavolá na stanici v Ystadu člověk, který prý viděl na jezeře Marebo hejno hořících labutí. Kurt Wallander se vydá k jezeru i s dcerou Lindou, aby zjistil, co se stalo. Nenajdou žádné stopy, ale už za několik dní udeří neznámý zvířecí sadista znovu a brzy se začnou ztrácet i lidé...

  Ohodnoťte

Nezbytná smrt Lewise Wintera – Je těžké dobře zabít člověka

Malcolm Mackay
Panteon   |   2015

Originální detektivka naruby. Víme, že Calum MacLean, nájemný zabiják, bude náš vrah a obětí se stane Lewis Winter, příležitostný bezvýznamný drogový dealer, který se zaplete do "něčeho většího" a je třeba se ho zbavit. Příběh, vyprávěný jednotlivými protagonisty podává napínavý, děsivě věrohodný obraz glasgowského podsvětí a organizovaného zločinu. Je snadné někoho zabít. Je těžké někoho zabít dobře. Lidé, kteří se zabíjením živí vědí, že pokud selžou, ponesou následky. Ale ani sebelepší plány nepočítají s náhodou.

  Ohodnoťte

Bouře

Graham Brown
BB art   |   2014

Uprostřed Indického oceánu nabírá plavidlo NUMA při západu slunce vzorky vody, když tu si člen posádky všimne lesklé černé ropné skvrny kus před lodí. Není to však ropa. Jako armáda mravenců na loď náhle zaútočí roj černých částic, který zabije každého na palubě, zatímco plavidlo samotné zachvátí plameny. O několik hodin později se Kurt Austin, Joe Zavala a několik dalších členů NUMA vydají na cestu do Indického oceánu. To, co najdou na dýmajícím vraku lodi, je nakonec dovede k odhalení pozoruhodně odvážného plánu, jehož cílem je trvale změnit počasí v globálním měřítku. Tyto změny zabijí miliony lidí a už začaly. Kdo za tím plánem stojí? Muž, s jakým se ještě nesetkali – muž, který má v záloze ještě větší plány. Bouře, kniha plná akce a bezbřehé imaginace tak typické pro Cusslera, je jedním z nejnapínavějších románů tohoto mistra dobrodružné literatury.

  Ohodnoťte

Harry Potter a Kámen mudrců

Joanne Kathleen Rowlingová
Albatros   |   2010

Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a kvůli Kameni mudrců podstoupí smrtelný souboj se zloduchem Voldemortem...

  Ohodnoťte

Harry Potter a Ohnivý pohár

Joanne Kathleen Rowlingová
Albatros   |   2010

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on se poprvé zamiluje.

  Ohodnoťte

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Joanne Kathleen Rowlingová
Albatros   |   2012 5/550.png

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.

  Ohodnoťte

Písečná bouře

James Rollins
BB art   |   2014 3/530.png

Sbírkami londýnského muzea otřese nevysvětlitelný výbuch – ničivá exploze, která zalarmuje tajné organizace na celém světě a odstartuje závod o to, kdo první odhalí, jak se to stalo, proč k tomu došlo a co to všechno znamená. Rodina lady Kary Kensingtonové zaplatila za založení galerie, která je nyní v troskách, opravdu vysokou cenu, a to penězi i vlastní krví. Hledání odpovědí Karu a její přítelkyni Safii al-Mázovou, vynikající a krásnou kurátorku, zavede do světa, o jehož existenci se jim nezdálo ani v těch nejdivočejších snech. Důkazy, které po tragédii vyšly najevo, totiž naznačují, že Ubár, ztracené město údajně pohřbené někde v pouštích Arábie, není pouhou legendou… a že je v něm čeká něco úžasného. Obě výjimečné ženy a jejich průvodce, mezinárodní dobrodruh Omaha Dunn, ale nejsou jediní, kdo se pokoušejí odhalit tajemství ukryté v pouš ti. Bývalý člen jednotky SEAL námořnictva Spojených států Painter Crowe, v současnosti tajný vládní agent a velitel elitního kontrašpionážního týmu, pronásleduje nebezpečnou přeběhlici, svou bývalou spolupracovnici, aby od ní získal nazpět životně důležitou informaci, kterou ukrad la. A stopy vedou do Ubáru. Smrtelná nebezpečí, která na ně číhají po cestě do divokého srdce Arabského poloostrova ovšem blednou ve srovnání s tajemstvími, jež vyjdou na konci putování najevo. Pod pískem není pohřbena jen cenná historická památka. Na své objevení tu čeká nadčasová síla, která žije a dýchá, síla, jež je schopna vytvořit utopii nebo naopak zničit všechno, co lidstvo během několika tisíciletí postavilo. Bezohledné organizace, které střeží její záhady a opatrují její moc, už připravily o život mnoho lidí. A smrt nyní hrozí Safii, Kaře, Crowovi a všem vetřelcům, kteří hodlají prozkoumat tajemství Ubáru. Připravuje se nejničivější bouře ze všech…

  Ohodnoťte

Zelená míle
(The Green Mile)

Stephen King
BETA Dobrovský   |   2014

Ve věznici Cold Mountain, v bezútěšné řadě cel známé jako Zelená míle, čekají na smrt vrazi tak zvrácení jako psychopat William Wharton a tak posedlí jako Eduard Delacroix. Dohlíží na ně několik dozorců: slušný Paul Edgecombe či naopak sadistický Percy Wetmore. Ale ať dobří, či zlí, ať nevinní, nebo ničemní, nikdo z nich se dosud nesetkal s někým tak brutálním, jako je obr John Coffey, násilník a vrah dvou holčiček. Je Coffey ďábel v lidské podobě? Nebo je někým úplně jiným? Mezi nebem a zemí je víc zázraků, než si kdokoli v Cold Mountain umí představit - a pravda vychází najevo v tlakových vlnách, které dokáže vyvolat jen Stephen King, a v explozivním finále, které čtenáři vyrazí dech.

  Ohodnoťte

Mikro

Michael Crichton
Knižní klub   |   2013

V Jurském parku vytvořil děsivý nový svět. Nyní v románu Mikro odhaluje Michael Crichton vesmír příliš malý na to, abychom jej viděli, a příliš nebezpečný, než abychom ho mohli ignorovat… Skupina sedmi mimořádně nadaných studentů z Cambridge se nechá zlákat vidinou průkopnické práce pro velkou mikrobiologickou společnost. Vyrážejí do tajné laboratoře ukryté v deštných pralesích na Havaji, tam se však stanou oběťmi technologie radikální a nespoutané síly. Octnou se ve smrtelném nebezpečí nepřátelské divočiny, odkázáni pouze na vlastní vědecké znalosti, důvtip – a pud sebezáchovy… Mikro je poslední počinem zesnulého bestselleristy Michaela Crichtona – zápletku nalezenou v jeho počítači zpracoval do podoby románu neméně zkušený technothrillerista Richard Preston.

  Ohodnoťte

Pirátská odysea

Michael Crichton
Knižní klub   |   2011

Píše se rok 1665 a Port Royal, hlavní město anglické kolonie Jamajky, zažívá nebývalý rozkvět. Vděčí za něj zejména ziskům z privatýrských výprav proti španělským lodím a koloniím. A právě kvůli privatýrům (pozor, neplést s piráty!) je přístav Port Royal jaksi méně spořádaný, než by dle mínění některých úředníků Jeho Veličenstva měl být. Ovšem privatýři v čele se šaramantním kapitánem Hunterem jsou jiného názoru, zvláště když se doslechnou, že u jednoho ostrůvku ve španělských vodách kotví galeona s pokladem… Svižně napsaný dobrodružný příběh z pera bestselleristy Michaela Crichtona (Jurský park, Ztracený svět, Vikingové) – poslední, který dokončil před svou smrtí – vás chytne a už nepustí.

  Ohodnoťte

Kořist
(Prey)

Michael Crichton
Knižní klub   |   2008 5/550.png

Futuristický román slavného, bohužel však už nežijícího amerického autora se zabývá možným vědeckým vývojem, který směřuje ke splývání informatiky, genetiky a především nanotechnologie. Ta počítá s tím, že v budoucnu bude možné vytvářet nesmírně malé stroje, jež změní náš svět k nepoznání. Jenže k nepoznání může znamenat jak k lepšímu, tak k horšímu, zvlášť pokud dojde k objevu, který neprovázela vědecká odpovědnost a který se, mírně řečeno, zvrtl – jako ve fiktivním příběhu softwarového odborníka Jacka Formana, jenž na vlastní kůži zjistí, jaké to je stát se kořistí roje nanočásteček. Pronásledovatel se totiž vyvíjí děsivým tempem, vymaňuje se z lidského područí a hrozí, že ovládne i člověka...

  Ohodnoťte

Kongo
(Congo)

Michael Crichton
Baronet a. s.   |   2007

V hlubokém africkém deštném pralese, v sousedství ruin legendárního Ztraceného města Zinj, je v několika minutách brutálně povražděna výprava osmi amerických geologů. Obraz zpustošeného tábora doputuje desetitisíce kilometrů ke Karen Rossové, která má projekt na starost. Videokazeta ukazuje stržené stany, vybavení rozházené v blátě vedle mrtvých těl a v této zkáze jediný pohyb - rozmazaný temný stín postavy. V San Franciscu provádí Peter Elliot, primatolog, pokusy s Amy, nevšední gorilou, která ovládá již 620 posunkových znaků a ráda svými prsty kreslí. Její chování se však poslední dobou stává náladovým. A její obrázky s velkou přesností připomínají stránky z portugalské knihy z roku 1642 popisující starověké Ztracené město. A tak se Amy stává součástí nové expedice do Konga, která zde vstoupí do tajného světa, z nějž cestou ven je patrně jen strašná smrt.

  Ohodnoťte

Případ dívky v tísni
(A Case of Need)

Michael Crichton
Baronet a. s.   |   2007

Tento román napsal Michael Crichton ještě jako student medicíny na Harvardově univerzitě. Je to však neuvěřitelně vyzrálá prvotina prozrazující již autorův neobvyklý talent, která získala cenu za nejlepší detektivní román roku. Příběh z autorovi blízkého lékařského prostředí okouzluje dokonalou směsicí napětí, autentických podrobností z lékařské praxe i analýzou tehdejšího amerického zdravotnického systému. 2. vydání

  Ohodnoťte

Říše strachu
(State of Fear)

Michael Crichton
Knižní klub   |   2006

Techno-thriller mistra tohoto žánru je nejen strhujícím čtením, ale také provokativním komentářem k manipulaci s informacemi v moderním světě. V Los Angeles má být za několik týdnů zahájena Konference o náhlé změně klimatu, kterou pořádá významná ekologická organizace NERF. Akce má celý svět přesvědčit o krajní naléhavosti globálního problému. Horečné přípravy konference však naruší podivné chování hlavního sponzora NERF George Mortona: tento americký milionář v jakémsi pomatení mysli zpochybní činnost organizace a odmítne ji nadále finančně podporovat. Hned nato po zběsilé jízdě autem havaruje, a ač jeho tělo není nalezeno, vše nasvědčuje tomu, že zemřel. Materiály objevené v Mortonově domě dají do pohybu téměř planetární honičku - hrdinové románu se pokoušejí v Antarktidě, na Šalamounových ostrovech, v arizonské poušti i na jiných, často exotických místech zabránit sérii uměle vyvolaných přírodních katastrof… Michael Crichton v kontroverzním románu Říše strachu už poněkolikáté kombinuje napínavý příběh s fundovaným rozborem ožehavého vědeckého problému, k němuž zaujímá značně vyhraněný postoj. Podle autora jsou klimatické změny, ke kterým v současnosti údajně dochází, pouhým mýtem, jenž má za následek politizaci vědy a potažmo představuje živnou půdu pro totalitární tendence či "ekoterorismus".

  Ohodnoťte

Kolumbova záhada

Steve Berry
Nakladatelství DOMINO s.r.o.   |   2012

Část Berryho románu se odehrává v Praze! Nikdo neví, kde se narodil, kde vyrůstal a jaké měl vzdělání. Neexistuje žádný jeho věrohodný portrét. Byl zkušený námořník a zdatný navigátor, ale nedochovalo se žádné líčení jeho legendárních činů, které by pocházelo od očitého svědka. Dokonce i jeho hrob je zahalen tajemstvím, neboť nikdy nebyly nalezeny jeho ostatky. Nazývali ho mnoha jmény, ale většina lidí ho zná jako Kryštofa Kolumba. Váže se k němu mnoho otázek, ale na žádnou neznáme spolehlivou odpověď. A pak je tady největší ze všech záhad… Investigativní novinář Tom Sagan píše tvrdé a otevřené články z nejkrizovějších oblastí světa. Když se však ukáže, že kontroverzní zpráva z válkou zmítaného regionu je podvod, ocitne se Saganova profesionální pověst i důvěryhodnost v troskách. Od té chvíle žije v jakémsi virtuálním exilu, pronásledován špatnými rozhodnutími i šokující pravdou, kterou nemůže dokázat: že jeho profesní krach byl úmyslnou sabotáží, jíž se dopustil neznámý nepřítel. Ale než Sagan ukončí své trápení stisknutím spouště, zasáhne osud v podobě záhadného cizince. Ten muž totiž přichází se žádostí, kterou nelze ignorovat. Zachariáš Simon má zevnějšek učence, zanícení fanatika a Saganovu dceru. Zároveň však zoufale prahne po něčem, co mu může opatřit pouze Sagan – po klíči k záhadě staré pět století, která by ovšem mohla zásadně ovlivnit i současný svět. Pro Sagana může být tato mise poslední možností, jak navázat zpřetrhaná pouta s dcerou a získat zpět ztracenou reputaci. Pro Zachariáše Simona je v sázce ještě víc – a postavit se mu na odpor znamená riskovat katastrofu s nedozírnými následky.

  Ohodnoťte

Nemesis

Jo Nesbo
Kniha Zlín   |   2012

Brožované vydání bestselleru hvězdy současné krimi. Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Případ dostává na starost Harry Hole, jeden z nejlepších kriminalistů osloské policie, ale zároveň velmi svérázný chlapík, osamělý vlk s neuspořádaným osobním životem a alkoholik, kterému dělá problémy podvolit se jakékoli autoritě. Při vyšetřování mu sekunduje velmi zdatná policejní posila Beáta Lonnová, dcera známého zastřeleného kriminalisty, která zaujala místo Harryho zavražděné kolegyně Ellen Gjeltenové. Krátce po zahájení vyšetřování je ve svém bytě nalezena Harryho dávná láska Anna Bethsenová. Vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu v ten večer, kdy u ní byl Harry na večeři. Téměř vše. Jenže Harry má naprosté "okno" a z návštěvy si nic nepamatuje. Co se vlastně v Annině bytě odehrálo? Když vyšetřování uvízne na mrtvém bodě, rozhodne se Harry využít pomoci Raskola, původem rumunského Roma, Annina příbuzného a legendárního bankovního lupiče, který se sám přihlásil policii a nechal se uvěznit. I z vězení však dokáže tahat za potřebné nitky. Harry uzavře s Raskolem dohodu: Raskol mu pomůže najít bankovního lupiče a Harry oplátkou za to odhalí Annina vraha. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal...Oficiální stránky autora: www.jonesbo.cz

  Ohodnoťte

Temná věž VI - Zpěv Susannah

Stephen King
BETA Dobrovský   |   2006

Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný celek. Jak už název naznačuje, kniha je věnována především osudům Susannah, té, která se dělí o svou mysl a tělo nejen s Dettou a Odettou, ale také s Miou. Zjistíme, jaké jsou důvody a cíle Miina počínání, zatímco zbytek ka-tet, Roland, Jake, Ochu, Don Callahan a Eddie, napínají všechny síly, aby Susannah zachránili a mohli pokračovat k cestě k Věži. A na této cestě nahlédneme rovněž pod pokličku jistému spisovateli z Maine.

  Ohodnoťte

Horror school – Podezřelý šprt [E-KNIHA]

Charles Gilman
FRAGMENT   |   2015

Nenechte se ošálit jeho přátelským úsměvem a vybraným chováním. Howard Mergler je ve skutečnosti šagaj – hmyzí monstrum z druhé strany, skrývající se v lidské podobě. Školu začnou zamořovat mouchy, švábi, vši a další odporný hmyz. Deratizátoři, kteří mají havěť ničit, ji naopak krmí – po chodbách vyznačují cestičky a vedou je ke vstupu do větracího potrubí. Glennovi a jeho kamarádům je jasné, že se zase dějí divné věci. Dvouhlavou krysu Pípa a Kvika proto vybaví webkamerou a pošlou po stopách hmyzu. Spojení je ale přerušeno. Kamarádům nezbývá nic jiného, než se do suterénu vypravit také a šagajovi se postavit.

  Ohodnoťte

Dračí oči – Černý jezdec

Kristina Hlaváčková
FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Vládce duchů [E-KNIHA]

Derek Meister
FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Eldest

Christopher Paolini
FRAGMENT   |   2005   Ohodnoťte


Andrew Fukuda – Kořist

Andrew Fukuda
FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Andrew Fukuda – Past


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Bohové Olympu – Neptunův syn [E-KNIHA]

Rick Riordan
FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Bohové Olympu – Proroctví [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Bohové Olympu – Znamení Athény [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Brett Hoffmann – Nebezpečný kontrakt [E-KNIHA]

Brett Hoffmann
FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Brett Hoffmann – Závod se smrtí [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Diamantová cesta [E-KNIHA]

Iva Hlaváčková
FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Rozděleni časem – Bouře [E-KNIHA]

Julie Cross
FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Eldest [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Eragon [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


HUNGER GAMES – Aréna smrti [E-KNIHA]

Suzanne Collins
FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Hunger Games – Síla vzdoru [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Inheritance [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Syn pekel – Vlčí krev

Michaela Burdová
FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Horror School – Podezřelý šprt


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Thriller – Zrádný anděl

Ulrike Bliefert
FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


James Hayman – Mráz [E-KNIHA]

James Hayman
FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Bohové Olympu – Znamení Athény


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


HUNGER GAMES – Vražedná pomsta


FRAGMENT   |   2010   Ohodnoťte


James Hayman – Řez [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Krásní mrtví – Arizona [E-KNIHA]

Eden Maguire
FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Krásní mrtví – Jonas [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Krásní mrtví – Phoenix [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Krásní mrtví – Summer [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Kronika Cartera Kanea – Hněv bohů [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Kronika Cartera Kanea – Rozhodující bitva [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Poselství jednorožců – Strážci dobra


FRAGMENT   |   2008   Ohodnoťte


Percy Jackson – Zloděj blesku


FRAGMENT   |   2009   Ohodnoťte


Václav Klaus – Chtěli jsme víc než supermarkety [E-KNIHA]

Václav Klaus
FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Thriller – Výkřik do tmy

Manuela Martini
FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Bohové Olympu – Hádův chrám [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Brett Hoffmann – Nebezpečný kontrakt


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Kronika Cartera Kanea – Rudá pyramida [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Křišťály moci – Hněv Pána ohně [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Křišťály moci – Minotaurus [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Křišťály moci – Věž zkázy [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Křišťály moci – Zrada temného elfa [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Lovec duchů [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Magická cesta [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


MUDr. Jan Cimický – životní zpověď i osudová setkání [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Ondřej Hejma - Americký blues [E-KNIHA]

Ondřej Hejma
FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Percy Jackson – Bitva o labyrint [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Percy Jackson – Moře nestvůr [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Percy Jackson – Poslední z bohů [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Poselství jednorožců – Strážci dobra [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Poselství jednorožců – Záchrana Lilandgarie [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Poselství jednorožců – Zrádné hory Dragor [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Potkala jsem Sicílii [E-KNIHA]

Marie Třešňáková, Jaroslav Dušek, Lisa McMann
FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Andrew Fukuda – Kořist [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Andrew Fukuda – Past [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Poslední čarodějka – Královna stínů

Christoph Marzi
FRAGMENT   |   2009   Ohodnoťte


Temná akademie – Rozpolcení [E-KNIHA]

Gabriella Poole
FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Temná akademie – Spoutaní [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Temná akademie – Vyvolení [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Brisingr


FRAGMENT   |   2009   Ohodnoťte


Kronika Cartera Kanea – Rozhodující bitva


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Temná akademie – Rozpolcení


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Tomio Okamura – Umění vládnout [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Tomio Okamura – Umění žít [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Věk magie – Bájná pečeť [E-KNIHA]

Bernd Perplies
FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Věk magie – Čas zkázy [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Vymítač duchů [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


HUNGER GAMES – komplet


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Syn pekel – Vlčí krev [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Rozděleni časem – V pasti [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Volání sirény – Prokletí [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


The Big Miss – Můj žák Tiger Woods

Hank Haney, Andrej Halada
FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Bohové Olympu – Neptunův syn


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Bohové Olympu – Proroctví


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Kronika kambionů – Osudová přitažlivost

Jaime Reed
FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


HUNGER GAMES – komplet 1.-3.díl - box


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Serafína – Příběh draků [E-KNIHA]

Rachel Hartman
FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Poslední čarodějka – Zpívající město


FRAGMENT   |   2008   Ohodnoťte


Rozděleni časem – V pasti


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Percy Jackson – Moře nestvůr


FRAGMENT   |   2010   Ohodnoťte


Temná akademie – Ztracení


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Percy Jackson – Prokletí Titánů


FRAGMENT   |   2010   Ohodnoťte


Volání sirény – Prokletí


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


HUNGER GAMES – Aréna smrti


FRAGMENT   |   2010   Ohodnoťte


Arkádie – Procitnutí

Kai Meyer
FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Bohové Olympu – Hádův chrám


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Goblini

Philip Reeve, Scholastic LTD.
FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


ELYONOVA ZEMĚ – Desáté město

Patrick Carman
FRAGMENT   |   2007   Ohodnoťte


ELYONOVA ZEMĚ – Hvězdný poutník


FRAGMENT   |   2009   Ohodnoťte


ELYONOVA ZEMĚ – Osamělé moře


FRAGMENT   |   2008   Ohodnoťte


Odkaz Dračích jezdců – Eragon,Eldest,Brisingr,Inherit.(box)


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Poslední čarodějka – Mlžné kameny


FRAGMENT   |   2009   Ohodnoťte


Volání sirény – Pomsta


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Volání sirény – Pomsta [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Goblini [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Vila na Sadové [E-KNIHA]

Richard Sklář
FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


HUNGER GAMES – Síla vzdoru


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Inheritance


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Syn pekel – V moci démonů


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Kronika kambionů – Osudová přitažlivost [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Tomio Okamura – Umění přímé demokracie [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Rozděleni časem – Bouře


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Kronika Cartera Kanea – Rudá pyramida


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


EREBOS – Počítačová hra, která tě sleduje

Ursula Poznanski
FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Thriller – Dotek chladu

Kathrin Lange
FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Dračí oči – Černý jezdec [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Václav Klaus – Chtěli jsme víc než supermarkety


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Thriller – Dvojí tvář


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Horror School – Podivné sestry


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Horror School – Šílený profesor


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Kronika Cartera Kanea – Hněv bohů


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Temná akademie – Vyvolení


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Temná akademie – Spoutaní


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Thriller – Motýlí křídla


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Thriller – Mrazivé léto


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Dračí oči – Pramen moci


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


The Big Miss – Můj žák Tiger Woods [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Andrew Fukuda – Hon


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Tomio Okamura – Umění žít


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Jiří Weigl – Bez iluzí o světě kolem nás [E-KNIHA]

Jiří Weigl
FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Bohové Olympu – Krev polobohů


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Saeculum – Uprostřed lesů začíná boj o život... [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Kronika kambionů – Polibek z temnot


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Percy Jackson – Bitva o labyrint


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Bohové a stvůry

Jan Hartman
FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Narozen o půlnoci – Dračí znamení

Lucie Fidlerová
FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


ELYONOVA ZEMĚ – Temné hory


FRAGMENT   |   2006   Ohodnoťte


Serafína – Příběh draků


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Kronika kambionů – Polibek z temnot [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Syn pekel – V moci démonů [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Andrew Fukuda – Hon [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Horror School – Šílený profesor [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


ELYONOVA ZEMĚ – Trnité údolí


FRAGMENT   |   2006   Ohodnoťte


Bohové a stvůry [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Narozen o půlnoci – Dračí znamení [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Věk magie – Do propasti [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Vládci Sedmihoří – Diamantová cesta


FRAGMENT   |   2007   Ohodnoťte


Vládci Sedmihoří – Magická cesta


FRAGMENT   |   2008   Ohodnoťte


Dračí oči – Čarodějka [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Saeculum – Uprostřed lesů začíná boj o život...


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Percy Jackson – Poslední z bohů


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Arkádie – Procitnutí [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Tomio Okamura – Umění vládnout


FRAGMENT   |   2011   Ohodnoťte


Tady všude byl... Ladislav Smoljak


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Kronika kambionů – Smrtící pouto


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Kronika kambionů – Smrtící pouto [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Ondřej Hejma - Americký blues


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Jiří Weigl – Bez iluzí o světě kolem nás


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Poselství jednorožců – komplet


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Tomio Okamura – Umění přímé demokracie


FRAGMENT   |   2013   Ohodnoťte


Dračí oči – Čarodějka


FRAGMENT   |   2014   Ohodnoťte


Goblini versus trpaslíci


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Goblini versus trpaslíci [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


EREBOS – Počítačová hra, která tě sleduje [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2015   Ohodnoťte


Christie: Cestující do Frankfurtu

Agatha Christie
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2015   Ohodnoťte


Druhý syn

Alexander Söderberg
Host - vydavatelství, s. r. o.   |   2015   Ohodnoťte


Nesmírný

Jussi Adler-Olsen
Host   |   2015   Ohodnoťte


Němá dívka

Hjorth Michael,
Host - vydavatelství, s. r. o.   |   2015   Ohodnoťte


Vraní dívka 3: Pýthiiny rady

Erik Axl
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2015   Ohodnoťte


Červená lucerna

Graham Masterton
Host   |   2015   Ohodnoťte


Čtvrtá oběť

Peter May
Host - vydavatelství, s. r. o.   |   2015   Ohodnoťte