Analfabetka, která uměla počítat
(Analfabeten som kunde rakna)

Jonas Jonasson
Panteon   |   2015

Druhý román autora Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel. Nombeko začala pracovat v pěti letech jako vynašečka latrín na předměstí Johannesburgu, v deseti letech osiřela. Nic nenasvědčovalo tomu, že by neměla prožít svůj život v jedné z chatrčí největší chudinské čtvrti světa a pak tu předčasně umřít, nikým nepostrádaná. To by ale nebyla Nombeko – analfabetka, která uměla počítat. Osud i její talent ji zavedou až do mezinárodní politiky, na druhou stranu zeměkoule, ke dvěma identickým a zároveň velmi odlišným bratrům. Během jejího dobrodružného putování se jí podaří zamotat hlavu agentům nejobávanější tajné služby nebo být unesená ve špinavém náklaďáku na převoz brambor. A tím to zdaleka nekončí...

  Ohodnoťte

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
(Hundraaringen som klev ut genom fonstret och forsvann)

Jonas Jonasson
Panteon   |   2014

V den, kdy se mají v přítomnosti různých hodnostářů slavit jeho sté narozeniny, vyleze Alan Karlsson z okna domova důchodců, a jak praví název knihy, zmizí. Zatímco je po něm vyhlášeno pátrání, dostane se jako slepý k houslím ke kufru plnému peněz, takže ho začnou honit jak zloději, kterým ho „ukradl“, tak policisté. On se ovšem se svými pronásledovateli postupně spřátelí, takže vše dopadne úplně jinak, než čtenář očekává. Druhá dějová rovina mapuje Alanovy předešlé osudy, a tudíž i celé dějiny Švédska, Evropy a světa v průběhu dvacátého století. Jakkoli je totiž Alan člověk veskrze apolitický, během svého úctyhodně dlouhého života se setkal snad se všemi významnými politiky – od Harryho Trumana, přes Mao Ce-tunga, Churchilla, Stalina, de Gaulla až po Kim Ir-sena – a navíc bezděčně ovlivnil významné historické události (např. sestrojení atomové bomby). Jak patrno, má přímo cimrmanovské rysy. Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel je kniha duchaplná, inteligentní a také velmi vtipná a zábavná. Švédsky vyšla poprvé na podzim 2009 a skoro okamžitě se stala čtenářským hitem.

  Ohodnoťte

Zpověď mladého romanopisce

Umberto Eco
Argo   |   2016 3/530.png

Svůj první – a nejslavnější – román Jméno růže vydal Umberto Eco, když mu bylo téměř padesát: ve svých osmdesáti letech je tedy coby romanopisec vlastně mladíkem – a právě o tomto „romanopiseckém mládí“ pojednává jeho nová kniha. Se stylistickou elegancí sobě vlastní se v ní autor vyznává z celoživotní fascinace literaturou; ve čtyřech esejích nechává čtenáře nahlédnout do romanopiscovy kuchyně a zároveň předvádí svůj pověstný literárněteoretický a kritický um. S jeho použitím pak vysvětluje, proč nás literatura dokáže pohnout k slzám, v jakém smyslu „existují“ Anna Kareninová, Řehoř Samsa či paní Bovaryová, anebo proč musí být dobrá non-fiction vystavěna jako napínavá detektivka. Lze dodat, že podobně napínavě je vystavěna i jeho Zpověď.

  Ohodnoťte

Krev na sněhu
(Blod pa sno)

Jo Nesbo
Kniha Zlín   |   2015

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku. Krev na sněhu je první díl duologie, kterou Jo Nesbo napsal pod pseudonymem Tom Johansen (na obalu knihy se však přiznává Nesbo, stejné je to i u zahraničních vydání).

  Ohodnoťte

Jméno růže
(Il nome della rosa)

Umberto Eco
Český klub   |   2009

Na sklonku života vzpomíná mnich Adso na události, jichž byl svědkem, když v roce 1322 pobýval se svým mistrem, učeným františkánem Vilémem z Baskervillu, v jistém severoitalském opatství. Mělo zde dojít k jednání mezi stranou císařskou a papežskou, ale klid kláštera narušila série záhadných vražd. Tak začíná proslulý román Umberta Eca Jméno růže, který nyní vychází v doplněné verzi. Lze jej číst jako detektivku nebo jako historické vyprávění, Eco se však inspiruje i románem gotickým či iniciačním. Pátrání po neznámém vrahovi, vrcholící v bludišti klášterní knihovny, je pro autora navíc záminkou, aby podal neobyčejně plastický obraz evropského středověku, vztahem křesťanského intelektuála k nekřesťanské učenosti počínaje a kacířskými učeními a inkviziční praxí konče.

  Ohodnoťte

Foucaultovo kyvadlo
(Il pendolo di Foucault)

Umberto Eco
Argo   |   2015

Foucaultovo kyvadlo, obvykle vnímané jako symbol rozumového poznání, se v Ecově románu stává hrůzným nástrojem, který nelítostně ukončí to, co mělo být pouhým žertem. Obsáhlý román, jehož deset oddílů nese názvy kabalistických sefir, je napínavým příběhem odhalování rozsáhlého spiknutí, osnovaného po dvě tisíciletí nejrůznějšími tajnými společnostmi. Údajný „Plán“, vzniklý z rozmaru hrstky přátel, začne žít vlastním životem a své tvůrce vhání do dramatických situací od Itálie až po Brazílii. Vedle strhujícího příběhu nabízí kniha zasvěcený pohled na různé esoterické proudy v evropském myšlení.

  Ohodnoťte

Dodger´S Guide to London

Terry Pratchett
Slovart   |   2013

ROLL UP! ROLL UP! READ ALL ABOUT IT! Ladies and Gents, Sir Jack Dodger brings you a most excellent Guide to London! Did you know . . . ? If a Victorian couldn’t afford a sweep, they might drop a goose down their chimney to clean it! A nobby lady’s unmentionables could weigh up to 40lbs! Parliament had to be suspended during the Great Stink of 1858! From the wretches of the rookeries to the fancy coves at Buckingham Palace, Dodger will show you every dirty inch of London. Warning: Includes ’orrible murders, naughty ladies and plenty of geezers!

  Ohodnoťte

Pod parou
(Raising Steam)

Terry Pratchett
Talpress   |   2015

Do Ankh-Morporku přijíždí nový vynález - obrovské kovově dunící monstrum, které ovládlo sílu všech čtyř základních živlů: země, vzduchu, ohně i vody. Nad Zeměplochu začne stoupat pára vytvořená lokomotivou pana Štědrovky, muže v čepici se štítkem, vyzbrojeného posuvným pravítkem. Pan Štědrovka má zajímavou dohodu se siny a cosiny a díky nim ovládá Železnou vrtilku - první zeměplošskou lokomotivu. Vlahoš von Rosret nepatří k lidem, kteří by milovali tvrdou práci. Ve funkcích šéfa Poštovního úřadu, Mincovny a Královské ankh-morporské banky je ovšem jeho pracovní nasazení životně důležité; spočívá však především ve slovech, která naštěstí nejsou těžká a nepotřebují každou chvíli naolejovat. Vlahoš je milovník života a proto nedokáže odmítnout novou práci, kterou mu nabídne Patricij. Vlahoš se bude muset vypořádat s celými litry kolomazi, se skřety, s tlustým podnikatelem, o němž se říká, že shazuje zaměstnance ze schodů, s řadou rozzuřených ortodoxních trpaslíků - vrtmářů a mnoha dalšími protivenstvími, pokud nechce, aby všechno vykolejilo...

  Ohodnoťte

Zaklínač I: Poslední přání

Andrzej Sapkowski
Leonardo   |   2011

Zaklínač… Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu + kompletní povídka Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo.

  Ohodnoťte

Zmije
(Zmija)

Andrzej Sapkowski
Leonardo   |   2011

Fantasy známého autora Andrzeje Sapkowského. Fantasy známého autora Andrzeje Sapkowského. Jeho reálné historické pozadí tvoří Afghánistán v době sovětské invaze. Afghánistán - sedmý rok panování Alexandra Velikého. V bohy zapomenuté zemi umírají nejlepší synové Makedonie. Aleksandros ho Trítos ho Makedón! 27. července 1880 V průběhu druhé britsko-afghánské války ztrácí 66. pěší pluk v bitvě u Maiwandu čtyřiašedesát procent svého početního stavu. God Save the Queen! 15. února 1989 Ukončení sovětské intervence v Afghánistánu, během níž zahynulo více než třináct tisíc vojáků Rudé armády. Da zdravstvujet Sovětskij Sojuz! rok 2010 Znovu jsou tady. Ani šuraví, ani amerikáni, ale nějací další, šejtanem vyslaní nevěřící psi - aby je Alláh vyhubil. Lá iláha illá-l-láh!

  Ohodnoťte

Zaklínač - Bouřková sezóna

Andrzej Sapkowski
Leonardo   |   2014

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.

  Ohodnoťte

Zaklínač VII: Paní jezera

Andrzej Sapkowski
Leonardo   |   2012

Had Uroboros se zakousl do vlastního ocasu. Něco končí, něco začíná. Také příběh zaklínačovho hledání dospěl k závěru, Ciri, Geralt i Yennefer se na pozadí krvavého válečného konfliktu konečně setkají, avšak podobně jako v předchozích dílech ságy nelze očekávat, že věci půjdou tak jednoduše, jak byly naplánovány. Příběh Dítěte-Překvapení, zlověstné věštby, lásky, krutosti a událostí, měnících tvář světa, se uzavírá v mohutném finále, v gejzíru imaginace, aby jednou provždy změnil fantastickou literaturu. Had Uroboros drží v zubech vlastní ocas, něco skončilo a něco začíná.

  Ohodnoťte

Lux perpetua

Andrzej Sapkowski
Leonardo   |   2008

Historický román od oblíbeného polského autora je závěrečným dílem tzv. "husitské trilogie" . Hlavní hrdina, Reinmar z Bělavy, působí jako husitský špeh v rodném Slezsku, jeho milá Jutta zmizela a husité chystají další nájezd do Slezska ...

  Ohodnoťte

Boží bojovníci
(Bozy bojownicy)

Andrzej Sapkowski
Leonardo   |   2005

Pokračování historického románu Narrenturm z pera jednoho z nejuznávanějších autorů fantasy. Velká část děje se tentokrát odehrává v husitských Čechách.

  Ohodnoťte

Narrenturm
(Narrenturm)

Andrzej Sapkowski
Leonardo   |   2005

Tuzemskému čtenáři již dobře známému zaklínači Geraltovi vytvořil jeho autor Andrzej Sapkowski celý fantastický svět, hrdinu své nové trilogie naopak nechává prožívat dobrodružství ve světě našem, v zemi, kde se od nepaměti stýkaly vlivy a střetávaly zájmy české, polské a německé. Píše se rok 1425, husitským Čechám jde o přežití, a tak vzdorují celému křesťanskému světu. V té době mladý slezský šlechtic Reinmar z Bělavy zvaný Reynevan projeví zvláštní nadání, jak si proti sobě poštvat spoustu nepřátel a jde mu o přežití. Jenže ouha! Reinmar z Bělavy není Geralt z Rivie. Není vycvičený zaklínač, ale jen dobrý medik a o poznání nešikovnější čaroděj. Doba však nepřeje studiu na Karlově universitě se nepřednáší, ale sváří o pravdu kalicha. Ještě méně přeje doba magii - svatá inkvizice je bdělá a neúprosná. Není mistr meče, pouze úspěšný záletník, zato však prachšpatný bojovník. První vlastnost ho dostane do ohrožení života, ta druhá jej v nové situaci dává všanc pronásledovatelům. A protože je Reynevan navíc velmi mladý, a tím pádem velmi naivní, jeho nebezpečné dobrodružství by záhy skončilo tragicky. Naštěstí se však má možnost poučit o tom, že "přátelství je věc veliká a krásná" a amor vincit omnia. Nicméně vyhráno zdaleka nemá, mstitelé se nevzdávají a ani ptáci nejsou tím, čím se zdají být...

  Ohodnoťte

Hra o trůny - Píseň ledu a ohně 1

George R.R. Martin
Talpress   |   2011

„Pod každým prstem měl čepel, hroty pokroucených mečů vyčnívajících jako tesáky z opěrek trůnu. Dokonce i po třech staletích byly některé ostré tak, že dokázaly říznout. Železný trůn byl pro neopatrného plný pastí. V písních se pravilo, že bylo třeba tisíce mečů, aby ho vyrobili, rozžhavených doběla ve výhni plamenů dštících ze chřtánu Baleriona Černého děsu. Kovali jej padesát devět dní. Konec jejich snažení korunovalo toto pokroucené černé monstrum vyrobené z jako břitva ostrých hran, hrotů a pásů kovu; trůn, který mohl zabít člověka, a také zabil, pokud lze věřit příběhům." Druhé vydání úvodní části fantasy eposu Písně ledu a ohně, vázané v jednom svazku.

  Ohodnoťte

Výjimeční lidé
(Extraordinary People)

Peter May
Host   |   2015

Sázka odstartuje pátrání biologa v nevyřešených francozských případech v prvním dílu série Akta Enzo. Deset let stará záhada, zmizení geniálního Jacquese Gaillarda, přednášejícího na elitní francouzské vysoké škole École nationale d´administration, vychovávající francouzské premiéry a prezidenty - se stane předmětem sázky.

  Ohodnoťte

Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem
(Travelling to Infinity: My Life with Stephen)

Jane Hawkingová
XYZ   |   2015

Jane Hawkingová je první žena patrně nejznámějšího vědce současnosti Stephena Hawkinga. Tomuto dnes čtyřiasedmdesátiletému matematikovi a teoretickému fyzikovi diagnostikovali ve 21 letech neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému a dávali mu maximálně dva roky života. V knize Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawkingová popisuje jejich společný život, jak se pokoušela sladit péči o svého manžela s potřebami rozrůstající rodiny, jak s ním prožívala úspěchy i neúspěchy. Bez zábran líčí i krach jejich vztahu, kdy ji Stephen opustil kvůli své ošetřovatelce a ona se provdala za rodinného přítele. Všechno vypravuje se zarážející upřímností, ale zároveň s láskou a respektem. V této mimořádně otevřené, dojemné a často i vtipné knize, odhaluje autorka nejenom komplikovaná a bolestná dilemata svého prvního manželství, ale odkrývá i všudypřítomný vliv slávy a bohatství. Výsledkem je kniha plná optimismu, životní síly a vůle. Tato kniha byla s úspěchem zfilmována a představitel Stephena Hawkinga herec Eddie Redmayne získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon.

  Ohodnoťte

David Copperfield

Charles Dickens
Omega   |   2013

Román, při jehož psaní se Charles Dickens inspiroval svým vlastním životem (jeho rodiče se ocitli ve vězení pro dlužníky a Dickens si musel jako malý chlapec vydělávat na živobytí), ukazuje životní pouť sirotka Davida Copperfielda. Během svého života potkává lidi bezohledné a kruté, jako je například jeho nevlastní otec , nebo ředitel sirotčince, kam je umístěn právě po roztržce s otcem. Potkává ale i dobrosrdečné lidi a i v nevlídném sirotčinci si najde přátele. Po neradostném dětství a nelehkém dospívání nakonec David nalezne štěstí.

  Ohodnoťte

Klíč soudného dne

James Rollins
BB art   |   2010

Na Princetonské univerzitě umírá v laboratoři, kde se pracuje s nebezpečným biologickým materiálem, úspěšný genetik. V římské bazilice sv. Petra je nalezen mrtvý vatikánský archeolog. V Africe je u tábora Červeného kříže zavražděn syn amerického senátora. Tři vraždy na třech kontinentech spojuje děsivý detail: všechny oběti jsou označeny druidským pohanským symbolem, který jim někdo vypálil do kůže. Bizarní úmrtí přinutí velitele Graye Pierce a Sigma Force závodit s časem: musejí vyluštit záhadu, jejíž kořeny sahají do dávné minulosti k šokujícímu zločinu proti lidskosti zakódovanému v tajemném středověkém rukopisu. První vodítko se objeví v mumifikovaném těle pohřbeném na anglickém rašeliništi – a jedná se o hrůzné tajemství, které ohrožuje celý svět.

  Ohodnoťte

Přízrak

Jo Nesbo
Kniha Zlín   |   2014

Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na drogové scéně. Harrymu je umožněno setkat se s domnělým vrahem, osmnáctiletým chlapcem, jehož Harry dlouho neviděl, avšak který mu kdysi byl velice blízký. Jejich setkání není jediným překvapením, jež Harryho při vyšetřování čeká. Vražda, zpočátku typická pro drogové prostředí, se rozroste do rozměrů, o jakých se Harrymu ani nesnilo. Sám se okamžitě ocitá ve velkém nebezpečí, protože se kvůli svým aktivitám stává velmi nepohodlnou osobou. Většina stop přitom ukazuje jediným směrem. Směrem vzhůru. A také vyšetřování vede k jedinému, nadmíru překvapivému vyústění. Zdánlivě jasný případ vraždy na drogové scéně se komplikuje a Harry Holle se při jejím vyšetřování ocitá ve velkém nebezpečí. Na konci čeká opravdu překvapivé odhalení.

  Ohodnoťte

Prísne tajné

Daniel Silva
Slovenský spisovateľ, a.s.   |   2011

Prvý román Daniela Silvu sa stal medzinárodným bestsellerom a autor sa ním zaradil medzi klasikov špionážneho žánru. Nemecko, rok 1944. Vylodenie spojencov v Európe je na spadnutie a vrchné velenie armády zúfalo potrebuje vedieť, kedy a kde k nemu dôjde. Je najvyšší čas aktivovať jedného z posledných Hitlerových špiónov vo Veľkej Británii - dokonale utajeného "spiaceho agenta", ktorého tam nemecká tajná služba dosadila ešte pred vojnou...

  Ohodnoťte

Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko

Jonathan Safran
Vydavateľstvo SLOVART, s.r.o.   |   2012

Deväťročný Oskar Schell je nádejný vynálezca, hráč na tamburínu, šperkár a pacifista, zbiera fotografie a píše listy vedcom. Jeho otec zahynie 11. septembra 2001 počas teroristického útoku na World Trade Center v New Yorku. Oskar nájde v otcových veciach kľúč s nápisom "Black", a tak si zaumieni pozhovárať sa s každým v meste, koho priezvisko znie rovnako. Dobrodružné hľadanie vedie chlapca cez celý New York, do nie tak dávnej minulosti, a zároveň sa stáva aj cestou jeho dospievania. Sfilmovaný príbeh knihy si môžete od apríla pozrieť aj v slovenských kinách.

  Ohodnoťte

Agatha Christie Vraždy s monogramom

Sophie Hannah
Slovenský spisovateľ, a.s.   |   2014

Legendárna postava Agathy Christie - geniálny belgický detektív Hercule Poirot - ožíva v novom románe britskej spisovateľky Sophie Hannahovej. Keď Poirot spokojne čaká v reštaurácii na hovädzí rezeň, ani len netuší, akú smršť udalostí rozpúta blesková návšteva neznámej mladej ženy. A keď mu po návrate do penziónu jeho spolubývajúci, vyšetrovateľ Scotland Yardu Edward Catchpool, oznámi, že v prepychovom londýnskom hoteli Bloxham došlo k bizarnej trojnásobnej vražde, slávny detektív je opäť nútený zapojiť svoje malé sivé bunky do vyšetrovania mimoriadne zamotaného prípadu...

  Ohodnoťte

Alchymista

Paulo Coelho
Argo   |   2005 1/510.png

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou ( jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost. Vydání čtvrté v Argu třetí.

  Ohodnoťte

Anatomie lži

Dan Brown
Argo   |   2008

Druhé vydání bestselleru Dana Browna (první vydání vyšlo pod názvem "Pavučina lží"). Ve Spojených státech se blyští zlato ryzí i kočičí, zvláště v nejvyšších politických kruzích těsně před volbou prezidenta. Stejně působivě se prý třpytí krystalky ledu v nejzapadlejších končinách Antarktidy – a právě v tu dobu a na těchto místech začíná Dan Brown vyprávět strhující příběh o vědeckém objevu, který zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru. V románu, kde jedna dramatická událost rychle střídá druhou, autor hýří pečlivě vybranými informacemi ze světa vědy a nejmodernější techniky, vyslovuje se však i k nečekaně vážným otázkám týkajícím se například soukromého podnikání nebo morálky politiků, vojáků, vědců i novinářů. Kam až lze zajít v zájmu bezpečnosti státu? Skutečně účel světí prostředky?

  Ohodnoťte

Andaluský přítel

Alexander Söderberg
Host - vydavatelství, s. r. o.   |   2013

První díl trilogie s ústřední postavou Sophie Brinkmannové. Život Sophie Brinkmannové je tak trochu monotónní. Pracuje jako zdravotní sestra a po manželově smrti zůstala sama se synem. Jednoho dne se jí však do cesty připlete okouzlující Hector Guzman… Sophii oslní jeho usměvavý šarm, ale brzy zjistí, že pod příjemným zevnějškem se skrývá cosi děsivého. Bude muset sebrat veškerou sílu a odvahu, aby našla cestu ven z tohoto zrádného bludiště podivné morálky, smrtící obsese a zbabělých podrazů… Andaluský přítel je monumentální thriller světového formátu, který čtenáře zavede do prostředí organizovaného zločinu. Příběh nabitý akcí, jemuž nechybí propracovanost a široký záběr. Není pochyb o tom, že Alexander Söderberg představuje vycházející hvězdu mezi autory thrillerů. Vydání knihy se připravuje v celkem třiatřiceti jazycích a v budoucnu se můžeme těšit i na její filmové zpracování, protože práva již koupila hollywoodská studia.

  Ohodnoťte

Digitální demence

Manfred Spitzer
Host   |   2014

Digitální média — počítače, smartphony, herní konzoly a v neposlední řadě i televize — nám mění život. V USA dnes mladiství věnují digitálním médiím více času — alespoň sedm a půl hodiny denně — než spánku. To vyplývá z reprezentativní studie, provedené na vzorku více než dvou tisíců dětí a mladistvých ve věku od osmi do osmnácti let. Základy naší civilizace jsou ohroženy. Vyklikáváme si mozek z hlavy. Digitální média nás zbavují nutnosti vykonávat duševní práci. To, co jsme dřív prováděli jednoduše pomocí rozumu, nyní obstarávají počítače, smartphony, organizéry a navigace. To s sebou nese nezměrné nebezpečí, říká neurovědec Manfred Spitzer. Výsledky výzkumů, které zmiňuje, jsou alarmující. Na digitálních médiích vzniká závislost. V dlouhodobém horizontu poškozují tělo a především mysl. Jakmile přestaneme vyvíjet duševní úsilí, ochabuje nám paměť. Nervové spoje odumírají, ty nové nepřežijí, protože jich není třeba. U dětí a mladistvých dramaticky klesá vinou digitálních médií schopnost učení a výsledkem jsou poruchy pozornosti a čtení, úzkost a otupělost, poruchy spánku a deprese, nadváha, sklony k násilí a úpadek společnosti. Spitzer ukazuje obavy, jež tento vývoj vzbuzuje, a vybízí k omezení konzumního způsobu života, především u dětí, abychom zabránili digitální demenci. V Německu i anglosaském světě vzbudila kniha značný ohlas mimo jiné i ze strany rodičů a pedagogů, nicméně reakce odborné veřejnosti byly dosti kontroverzní.

  Ohodnoťte

Andělé 1: Pád

Lauren Kateová
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2011

Některým andělům je souzen Pád... Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.

  Ohodnoťte

Andělé 2: Muka

Lauren Kateová
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2011   Ohodnoťte


Andělé 3: Vytržení

Lauren Kateová
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2012   Ohodnoťte


Andělé 4: Vykoupení

Lauren Kateová
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2012   Ohodnoťte


Andělé pláčí

Wilbur Smith
ALPRESS, s.r.o.   |   2011   Ohodnoťte


Andělíčkářka

Camilla Läckberg
MOTTO   |   2014   Ohodnoťte


Jarní mrtví

Mons Kallentoft
Host - vydavatelství, s. r. o.   |   2013   Ohodnoťte


Jedenáct minut

Paulo Coelho
Argo   |   2009   Ohodnoťte


Jedině s tebou

Lisa Renee
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2015   Ohodnoťte


Jurský park
(Jurassic Park)

Michael Crichton
LEDA spol. s r. o.   |   2015   Ohodnoťte


Kafka na pobřeží

Haruki Murakami
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2010   Ohodnoťte


Kameník

Camilla Läckberg
MOTTO   |   2015   Ohodnoťte


Kamenná opice - Čtvrtý případ Lincolna Rhyma

Jeffery Deaver
Nakladatelství DOMINO s.r.o.   |   2011   Ohodnoťte


Kant a ptakopysk

Umberto Eco
Argo   |   2011   Ohodnoťte


Kavky

Ken Follett
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2015   Ohodnoťte


Kazatel

Camilla Läckberg
MOTTO   |   2014   Ohodnoťte


Nevracej se

Lee Child
BB art   |   2014   Ohodnoťte


Nevýslovná láska

Danielle Steel
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2014   Ohodnoťte


Než jsem tě poznala

Jojo Moyesová
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2015 4/540.png
  Ohodnoťte


Než přijde mráz (Případy komisaře Wallandera)

Henning Mankell
Host - vydavatelství, s. r. o.   |   2013 5/550.png
  Ohodnoťte


Nezbytná smrt Lewise Wintera – Je těžké dobře zabít člověka

Malcolm Mackay
Panteon   |   2015   Ohodnoťte


Nezkrotná

Sylvia Day
Fortuna Libri, spol.s r. o.   |   2013   Ohodnoťte


Nic mi neprozrazuj

Joy Fieldingová
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2006 3/530.png
  Ohodnoťte


Bouře

Graham Brown
BB art   |   2014   Ohodnoťte


Bouře mečů l.

Martin George
Talpress   |   2013   Ohodnoťte


Bouře mečů ll.

Martin George
Talpress   |   2013 1/510.png
  Ohodnoťte


Bouře mečů

Martin George
Talpress   |   2011 1/510.png
  Ohodnoťte


Harry Potter a Kámen mudrců

Joanne Kathleen Rowlingová
Albatros   |   2010   Ohodnoťte


Harry Potter a Ohnivý pohár

Joanne Kathleen Rowlingová
Albatros   |   2010   Ohodnoťte


Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Joanne Kathleen Rowlingová
Albatros   |   2012 5/550.png
  Ohodnoťte


Hra o trůny 1. (1+2 - Píseň ledu a ohně)

Martin George
Talpress   |   2011   Ohodnoťte


Hra o trůny l.

Martin George
Talpress   |   2013   Ohodnoťte


Hra o trůny ll.

Martin George
Talpress   |   2013   Ohodnoťte


Návrat krále

J. R. R. Tolkien
Argo   |   2007   Ohodnoťte


Písečná bouře

James Rollins
BB art   |   2014 3/530.png
  Ohodnoťte


Zelená míle
(The Green Mile)

Stephen King
BETA Dobrovský   |   2014   Ohodnoťte


Deník malého poseroutky 2 - Rodrick je king

Jeff Kinney
COOBOO   |   2010   Ohodnoťte


Deník malého poseroutky 3 - Poslední kapka

Jeff Kinney
COOBOO   |   2010 3/530.png
  Ohodnoťte


Deník malého poseroutky 4 - Psí život

Jeff Kinney
COOBOO   |   2014 3/530.png
  Ohodnoťte


Deník malého poseroutky 5 - Ošklivá pravda

Jeff Kinney
COOBOO   |   2011 2/520.png
  Ohodnoťte


Deník malého poseroutky 7 - Páté kolo u vozu

Jeff Kinney
COOBOO   |   2013   Ohodnoťte


Deník malého poseroutky 8 - Fakt smůla

Jeff Kinney
COOBOO   |   2014 2/520.png
  Ohodnoťte


Kopí osudu

Wilbur Smith
ALPRESS, s.r.o.   |   2010   Ohodnoťte


Kouzelník ze Lhasy

David Michie
Synergie   |   2015   Ohodnoťte


Kouzlo všednosti

Táňa Keleová-Vasilková
Noxi s. r. o.   |   2015   Ohodnoťte


Pravidla moštárny
(The Cider House Rules)

John Irving
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2008 5/550.png
  Ohodnoťte


Rukopis nalezený v Akkonu

Paulo Coelho
Argo   |   2013   Ohodnoťte


Mikro

Michael Crichton
Knižní klub   |   2013   Ohodnoťte


Pirátská odysea

Michael Crichton
Knižní klub   |   2011   Ohodnoťte


Kořist
(Prey)

Michael Crichton
Knižní klub   |   2008 5/550.png
  Ohodnoťte


Kmen Andromeda
(The Andromeda Strain)

Michael Crichton
Baronet a. s.   |   2008   Ohodnoťte


Kongo
(Congo)

Michael Crichton
Baronet a. s.   |   2007   Ohodnoťte


Případ dívky v tísni
(A Case of Need)

Michael Crichton
Baronet a. s.   |   2007   Ohodnoťte


Říše strachu
(State of Fear)

Michael Crichton
Knižní klub   |   2006   Ohodnoťte


Ztracený svět

Michael Crichton
Baronet a. s.   |   2006   Ohodnoťte


Pojídači mrtvých
(Eaters of the Dead)

Michael Crichton
Baronet a. s.   |   2005   Ohodnoťte


Proud času
(Timeline)

Michael Crichton
Baronet a. s.   |   2004   Ohodnoťte


Angels & Demons
(Angels & Demons)

Dan Brown
Transworld Publishers (UK)   |   2009   Ohodnoťte


Hobit

J. R. R. Tolkien
Argo   |   2005   Ohodnoťte


Hobit (brožovaný tisk)

J. R. R. Tolkien
Argo   |   2012   Ohodnoťte


Kolumbova záhada

Steve Berry
Nakladatelství DOMINO s.r.o.   |   2012   Ohodnoťte


Nedokončené příběhy


Argo   |   2009   Ohodnoťte


Nemesis

Jo Nesbo
Kniha Zlín   |   2012   Ohodnoťte


Robin Hood

Alexandre Dumas
Omega   |   2014   Ohodnoťte


Šachové figurky

Peter May
Host - vydavatelství, s. r. o.   |   2014   Ohodnoťte


Temná věž VI - Zpěv Susannah

Stephen King
BETA Dobrovský   |   2006   Ohodnoťte


Alexandre Dumas – Hrabě Monte Christo [E-KNIHA]

Václav Dušek
FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Matematika v kostce pro SŠ


FRAGMENT   |   2007   Ohodnoťte


L. N. Tolstoj – Anna Karenina [E-KNIHA]


FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Victor Hugo – Bídníci [E-KNIHA]

Dušek Václav
FRAGMENT   |   2012   Ohodnoťte


Christie: Cestující do Frankfurtu

Agatha Christie
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2015   Ohodnoťte


Cizinka

Diana Gabaldon
Omega   |   2015   Ohodnoťte


Druhý syn

Alexander Söderberg
Host - vydavatelství, s. r. o.   |   2015   Ohodnoťte


Jsou světla, která nevidíme

Anthony Doerr
Moravská Bastei MOBA, s. r. o.   |   2015   Ohodnoťte


Nesmírný

Jussi Adler-Olsen
Host   |   2015   Ohodnoťte


Němá dívka

Hjorth Michael,
Host - vydavatelství, s. r. o.   |   2015   Ohodnoťte


Ostrov Entry

Peter May
Host   |   2015   Ohodnoťte


Papírová města

John Green
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2015   Ohodnoťte


Statečná srdce

Ariana Franklinová,
Nakladatelství Jota s. r. o.   |   2015   Ohodnoťte


Vraní dívka 3: Pýthiiny rady

Erik Axl
EUROMEDIA GROUP, k.s.   |   2015   Ohodnoťte


Červená lucerna

Graham Masterton
Host   |   2015   Ohodnoťte


Čtvrtá oběť

Peter May
Host - vydavatelství, s. r. o.   |   2015   Ohodnoťte